Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa jest organizacją społeczną.
Powstało w 1997 r z inicjatywy  rodziców zastępczych  poszukujących wsparcia i pomocy w wychowywaniu przyjętych do rodziny dzieci. Działania i zadania, które podejmujemy  wynikają z realnych potrzeb rodziców zastępczych. Problemy, z którymi muszą się zmierzyć, daleko wykraczają poza zwykłe doświadczenia rodzinne. Dlatego, w ramach licznych szkoleń, warsztatów, spotkań grup samopomocowych systematycznie analizujemy, dyskutujemy i zwiększamy umiejętności opiekuńcze i wychowawcze rodziców wykorzystując doświadczenia i wiedzę innych.

Mamy własny ośrodek szkoleniowy dla uczestników szkoleń, spotkań, warsztatów.

Szukamy nowych dróg i sposobów pomocy dzieciom  zaburzonym w rozwoju.

Uczymy jak dbać o rodzinę, by obecność przyjętego dziecka nie powodowała zaburzeń uczuciowych pozostałych jej członków.

Przygotowujemy dzieci i młodzież umieszczoną w rodzinach zastępczych do akceptacji siebie i innych.

Zajmujemy się przeciwdziałaniem opuszczeniu i  odrzuceniu dzieci i młodzieży. Mamy opracowane własne systemy szkoleniowe: SPUR I i SPUR II

Wzmacniamy rodziny zastępcze zagrożone rozpadem poprzez propagowanie programu współpracy rodzin zastępczych i instytucji, które z założenia mają im służyć - mikrosystemy wsparcia.

   
   
   
de
   
d
   
d
 
 
 
 
   
 
AKTUALNOŚCI
.
18.04.2013 – przekaż 1% podatku

a

18.10.2012 – nowe szkolenia z zakresu zastępczego rodzicielstwa
29.01.2011 – Możliwość wsparcia naszych działań przez 1%

Zachęcamy do wpłacania 1% na naszą organizację wspierającą ruch zastępczego rodzicielstwa.
Jesteśmy w wykazie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej opublikowanym pod adresem: www.pozytek.gov.pl
Dodatkowo możecie nas poprzeć wpisując na stronie www.organizacjepozytku.info w wyszukiwarce nr KRS Stowarzyszenia 21066 - pojawi się Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa. Można tam oddać głos na naszą organizację.
Prosze o przesłanie jak największej liczbie odbiorców z zachętą do głosowania.

22.10.2010 – Informacja o rejestracji 2 nowych oddziałów

We wrześniu tego roku zostały zarejestrowane w KRS dwa nowe Oddziały Stowarzyszenia: Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa Oddział w Orzeszu (obejmujący swym zasięgiem powiat mikołowski i rybnicki) i Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa Oddział w Nowogrodzie Bobrzańskim (zasięg: powiat zielonogórski ziemski i grodzki oraz powiat krośnieński)

17.08.2010 – Aktualizacja działu GALERIA

Po dłuższym czasie dział GALERIA doczekał się aktualizacji. W miarę możliwości dodawane będą kolejne zdjęcia. Do obejrzenia dostępne są teraz fotografie pogrupowane w trzech galeriach: "Sierczynek", "szkolenia dla rodziców" oraz "zajęcia dla dzieci".

10.07.2010 - Spotkanie w sprawie powstania oddziału w Nowogrodzie Bobrzańskim

W dniach 1-2.VII.2010r. odbyły się spotkania z osobami zainteresowanymi powstaniem Oddziału Stowarzyszenia o nazwie: Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa Oddział w Nowogrodzie Bobrzańskim. Planowany obszar działalności tego Oddziału to powiat zielonogórski i krośnieński oraz miasto Zielona Góra. Osoby chętne do współtworzenia Oddziału proszone są o jak najszybsze nawiązanie kontaktu z Kornelią makuszynska@wp.pl lub Magdą magdalenatosko@onet.pl

designed by t.k.